Bir trambolin parkını işletmek ne kadara mal olur?
Gönderi Tarihi:2021-05-25 10:34:10 Ziyaret:119

Kapalı trambolin parkı, gençleri kapsayan bir eğlence projesidir. Burada sadece yeni arkadaşlar edinmekle kalmaz, aynı zamanda uygun şekilde egzersiz yapabilirler. Birçok yatırımcı bu pazar hakkında iyimser. Peki, trambolin parkının ne kadar paraya yatırım yapması gerekiyor? Yatırım yapmak istiyorsanız trambolin parkının maliyetine net bir şekilde yatırım yapmalısınız.

1. Trambolin parkının işgücü yatırım maliyeti. Kapalı bir trambolin parkına yatırım yapmanın maliyeti nedir? Sözde yazılım, donanımın temelidir. Trambolin parkları sadece ilgili trambolin ekipmanı sipariş etmekle kalmaz, aynı zamanda çalışanlarla donatılmalı ve çalışmaya başlamadan önce onları çalışma becerileri konusunda eğitmelidir. Maliyetin bu kısmının bir geri dönüş alması beklenemez. Arenanızda 20 çalışanınız varsa, eğitim maliyetleri on binlerce dolara ulaşacaktır.

202107021448084099

2. Trambolin parkı ekipmanlarına yatırım. Trambolin parkı yatırımında eğlence ekipmanlarına yapılan yatırım çok pahalıdır ve toplam yatırımın yaklaşık %40'ını oluşturmaktadır. Çoğu ekipmanın üretim süresi 40 günden fazla olduğu için, yatırım yapmadan önce üreticiye önceden sipariş vermek gerekir. Ayrıca, farklı üreticilerin nihai satın alma birim fiyatlarında boşluklar olacaktır, bu nedenle, esas olarak diğer tarafın kalite ve miktarı garanti edip edemediğini ve eksiksiz sözleşmeler ve satış sonrası taahhütler sağlayıp sağlayamayacağını görmek için satıcıları esnek bir şekilde seçmemiz gerekir. .

3. Trambolin parkı yerleri için ücretler. Mekan için depozito ödemeye ek olarak, mekan için üç aydan altı aya kadar kira da ödemeniz gerekir. Bu maliyet, ekipman yatırımına ek olarak yatırımın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Kapalı bir trambolin parkı kiralamanın maliyeti şehirden şehre değişir. Tabii ki, bunların hepsi esnek. Ev sahibiyle konuşman gerek. Kiralanan alan yeterince büyükse, güçlü bir pazarlık gücü olacaktır.

202107021448427536

4. Dördüncüsü, trambolin parkının dekorasyon maliyetleri. Mekan sade bir şekilde dekore edilmelidir ve maliyeti ucuz veya pahalı olabilir. Kapalı trambolin parkı banliyölerde bulunuyorsa, ses yalıtımı ve gürültü azaltma önlemleri gerekli değildir.

5. Trambolin parkına yapılacak yatırım için diğer giderler. Ticari sigorta, çeşitli vergi öncesi maliyetler ve pazarlama maliyetleri dahil. Bu ücretin doğru istatistikler için kullanılması zordur.

6. Trambolin parkının işletme sermayesi. Herhangi bir ticari kuruluş, açılıştan önce bir miktar yedek işletme sermayesi hazırlamalı ve mekan operasyonunu en az üç ay sürdürebilmesini sağlamalıdır. Eldeki fonlar ne kadar bol olursa, mekanın uygulanabilirliği o kadar güçlü olur.

202107021449041442

Yukarıdaki noktalar sadece hesaplama yöntemini ve yatırım yönünü netleştirir. Ne kadar para harcanabileceği, yatırımcının yatırım sürecindeki özel operasyonlarına bağlıdır. Mümkünse, eski ekipman satın almamaya çalışın. Yeni kapalı trambolin parkı ekipmanı turistler için daha çekici ve güvenlik faktörü daha yüksek olacak.